Mai multe

Natura ca resursă educațională. Diseminare Erasmus+ desfășurată la Școala Gimnazială „Sfântul Apostol Andrei” din Buzău A început „Drăgaica”. Programul complet „Scoarțe muntenești și dobrogene. Un secol de motive populare”, o nouă expoziție la Muzeul de Etnografie „Vergu-Mănăilă” din Buzău Circulație blocată pe bulevardul Bălcescu

Seara trecută, aflați în patrulare în stațiunea Sărata Monteoru, jandarmii din cadrul postului din localitate au depistat un căprior care a pătruns într-o curte, însă nu a mai reușit să iasă.

Colegii noștri au solicitat imediat sprijinul vânătorilor din zonă, preluând împreună animalul și eliberându-l în mediul natural.

După cum se poate observa și în imaginile surprinse, animalul s-a despărțit cu greu de jandarmul buzoian, semn evident că se simțea în siguranță în preajma lui!

Imagini, aici: https://fb.watch/rftvZ4gcPd

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *