Mai multe

CJ Buzău: Teatrul „George Ciprian” nu se desființeză, se reorganizează Buzăul, capitala matematicii balcanice Dezinsecție la sol pe domeniul public din municipiul Buzău Natura ca resursă educațională. Diseminare Erasmus+ desfășurată la Școala Gimnazială „Sfântul Apostol Andrei” din Buzău

În ajun de Sfântul Nicolae, zi care simbolizează apropierea Crăciunului, copiii internați în secția de Pediatrie și Chirurgie Pediatrică a Spitalului Județean de Urgență Buzău au avut parte de o surpriză de neuitat. Moș Nicolae nu i-a uitat nici în acest an pe micuții care, din cauza unor probleme de sănătate, au ajuns în aceste zile la spital.

Arhiepiscopia Buzăului și Vrancei – prin preotul misionar Iulian Raicovici, de la capela Spitalului Județean de Urgență Buzău – a împărțit 60 de pachete, ce conțin dulciuri, fructe, cărți de rugăciuni și încălțăminte tuturor copiilor internați în Secția de Pediatrie și Chirurgie Pediatrică.

De asemenea, bradul din Secția de Pediatrie a fost donat de către părintele Iulian Raicovici.

Medicii și asistentele medicale care-i îngrijesc pe copii au preluat darurile pe care le-au oferit apoi micuților pacienți, care au uitat pentru o clipă că sunt în spital și au trăit emoția sărbătorii, cu mare bucurie.

Conducerea Spitalului Județean de Urgență Buzău aduce mulțumiri Arhiepiscopiei Buzăului și Vrancei și preotului Iulian Raicovici pentru acest gest de suflet, care a adus atâta bucurie în sufletele copiilor.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *