Mai multe

CJ Buzău: Teatrul „George Ciprian” nu se desființeză, se reorganizează Buzăul, capitala matematicii balcanice Dezinsecție la sol pe domeniul public din municipiul Buzău Natura ca resursă educațională. Diseminare Erasmus+ desfășurată la Școala Gimnazială „Sfântul Apostol Andrei” din Buzău

Conducerea Spitalului Județean de Urgență Buzău a decis să restricționeze vizitele la bolnavii internați în toate secțiile unității medicale. Noile reguli vor fi în vigoare timp de 7 zile și au fost impuse ca urmare a creșterii numărului de cazuri de COVID.

„Având în vedere creșterea exponențială din ultimele zile a cazurilor confirmate cu infecție SARS-COV 2  și conf. Adresei DSP nr 3/4818 din 23.07.2024 , vă anunțăm faptul ca accesul vizitatorilor în secțiile SJU BZ se va face controlat numai în intervalul orar 10-12, aceștia sunt obligați să poarte pe tot parcursul vizitei masca și halat, iar vizita nu va dura mai mult de 15 minute per bolnav maxim 2 aparținători în salon.

Pentru moment restricția se va aplica pe o perioadă de 7 zile”, au transmis reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Buzău.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *